Targi Ślubne 9.10.2022 PGE Narodowy

Wiosenna sesja ślubna

para młoda wśród wiosennych kwiatów

Nie wiem, jak Wy, ale ja ostatnio patrząc przez okno mam ochotę zanucić Wiosna, ach to Ty! Wygląda na to, że po miesiącach szarówki i chłodu przyroda zaczyna budzić się do życia i już dosłownie za moment będziemy mogli cieszyć wzrok przepiękną, soczystą zielenią i kwiatami we wszystkich kolorach tęczy.

Jeśli więc do tej pory zwlekaliście z Waszą sesją ślubną, to nadchodzi idealny moment, żeby ją zrealizować. Wykonane zdjęcia z pewnością będą świetną pamiątką na długie lata, aby jednak tak się stało trzeba się do takiej sesji dobrze przygotować. Razem z firmą Czułe Kadry przygotowaliśmy dla Was przewodnik jak to zrobić i na co zwrócić uwagę.

Ślubna sesja zdjęciowa wiosną: zwróćcie uwagę na pogodę

Z pewnością znacie powiedzenia, że W marcu jak w garncu Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. Trzeba przyznać, że dosyć wiernie odwzorowują wiosenną aurę. Jeśli więc decydujecie się na sesję zdjęciową wiosną to zaprzyjaźnijcie się z prognozą pogody. Ulewny deszcz, czy utrzymujący się przez kilka nocy mróz mogą skutecznie pokrzyżować Wasze plany na piękne fotografie.

wiosenna sesja zdjęciowa para młoda wśród kwiatów
fot. Czułe Kadry

Załamanie pogody wiosną to nie jest rzadka sytuacja i staramy się do niej przygotować pary młode. Długotrwałe opady, mróz, czy śnieg mogą skutecznie popsuć klimat zdjęć. Jeśli więc zdarzy się, że pogoda nie dopisze przekładamy sesję na pierwszy dogodny termin.

Tomasz Kołomyjski, Czułe Kadry

Weźcie też pod uwagę, że temperatura, szczególnie na przełomie marca i kwietnia nie jest jeszcze zbyt wysoka, nawet jeśli świeci słońce. Przygotujcie więc nie tylko Wasze ślubne kreacje, ale także coś, czym będziecie mogli się okryć. Sesja ślubna trwa często wiele godzin, a przez taki czas można naprawdę bardzo zmarznąć.

Wiosenna sesja zdjęciowa: wybierzcie miejsca

Jeśli zależy Wam na wyjątkowym, wiosennym anturażu musicie znaleźć lokalizację, która wprowadzi ten klimat na zdjęcia. Pary, które dysponują własnym ogrodem często wykorzystują te przestrzeń do stworzenia swoich ślubnych zdjęć, ale jeśli nie macie takiej możliwości nie przejmujcie się- opcji jest naprawdę wiele.

W Warszawie dosyć oczywistym wyborem jest Ogród Botaniczny w Powsinie, park Łazienki Królewskie, czy Pola Mokotowskie. W każdym z tych miejsc można wykonać przepiękne, wiosenne fotografie. My często zabieramy nasze Pary Młode także do mniej oczywistych zakątków, w których spokojnie możemy wykonać zachwycające zdjęcia bez tłumu przechodniów za plecami.

Tomasz Kołomyjski, Czułe Kadry
para młoda wśród wiosennych kwiatów
fot. Czułe Kadry

Jeśli więc marzy Wam się sesja zdjęciowa w wiosennym klimacie poszukajcie w Waszej okolicy:

  • ogrodów botanicznych,
  • oranżerii,
  • parków,
para młoda podczas sesji zdjęciowej w parku
fot. Czułe Kadry

Możecie też wykorzystać na przykład tereny nad rzeką, czy jeziorem (a jeśli jesteście szczęściarzami i mieszkacie blisko morza, to plaża może się okazać idealnym tłem dla Waszej sesji), okoliczne łąki, czy lasy. Często wskazówki można też znaleźć na lokalnych forach zarówno tych dla par młodych, jak i tych dla fotografów.

para młoda na łące podczas sesji zdjęciowej
fot. Czułe Kadry

Jeśli natomiast postawiliście na profesjonalnego fotografa- z pewnością zna w Waszej okolicy wyjątkowe miejsca, które warto w trakcie sesji wykorzystać.

Jak się przygotować do wiosennej sesji zdjęciowej?

Termin i miejsce już ustalone? Czas przygotować do sesji… siebie. Na szczęście stroje macie już wybrane, choć warto pomyśleć o czymś „na wierzch”. Od kilku sezonów serca par młodych kradną personalizowane katany i to może być dla Was dobry trop.

Fryzura czesana wiatrem

Jak już wielokrotnie podkreśliliśmy wiosenna pogoda potrafi spłatać figla. Nawet jeśli nie spadnie deszcz czy śnieg, wiatr również potrafi dać się we znaki i warto o tym pamiętać planując ślubną fryzurę.

Rozpuszczone, romantyczne fale oczywiście prezentują się świetnie, weźcie jednak pod uwagę, czy w dniu sesji nie będzie wiało. Jeśli tak- lepiej postawcie na upięcie.

para młoda podczas sesji zdjęciowej w sadzie
fot. Czułe Kadry

Ktoś do pomocy

Pary młode często o tym zapominają, a osoba, która w trakcie sesji będzie im pomagać może okazać się niezbędna. Poproście kogoś, aby towarzyszył Wam w tym dniu i miał ze sobą puder, grzebień, może coś ciepłego do picia w termosie. Dzięki temu, że ktoś z boku będzie dbał o Wasz komfort Wy będziecie mogli się skupić na pozowaniu do zdjęć.

para młoda nad strumieniem w trakcie wiosennej sesji zdjęciowej
fot. Czułe Kadry

I to by było na tyle, jeśli chodzi o porady związane z wiosenną sesją ślubną. Jeśli szukacie fotografa, który wykona dla Was takie ukwiecone zdjęcia to koniecznie zobaczcie ofertę marki Czułe Kadry. Z pewnością uchwycą dla Was przepiękne chwile, które będą pamiątką na długie lata.

Dyskusja

Przeczytaj podobne wpisy o tej samej tematyce