A gdyby tak rzucić to wszystko i zorganizować…ślub za granicą? Marzycie o ślubie w egzotycznym miejscu, ale nie wiecie, jak go zorganizować? To proste! Wystarczy skorzystać z listy sprawdzonych firm zajmujących się kompleksową organizacją ślubów za granicą – znajdziesz je w katalogu firm Wedding & Party Dream. Marzy Wam się ślub na Cyprze? A może ślub w Grecji? Korzystając z pomocy najlepszych specjalistów macie pewność, że jedyne czym musicie się martwić to to, czy chcecie zorganizować wyjazdową uroczystość z rodziną czy tylko we dwoje. Planując ślub za granicą dobrze jest sprawdzić, jakie dokumenty będą Wam potrzebne, ile czasu potrzebujecie na organizację takiej ceremonii oraz oszacować budżet weselny.
TWbrew pozorom, zorganizowanie ślubu za granicą nie jest wcale tak skomplikowane, jak mogłoby się to wydawać. Możecie zaplanować takie wydarzenie samodzielnie, jednak zdecydowanie lepiej jest przekazać to w ręce profesjonalistów – w naszym katalogu firm znajdziecie propozycje wedding plannerów, którzy zajmują się kompleksową organizacją ślubów za granicą. Podpowiedzą Wam jakie dokumenty będą potrzebne, by wziąć ślub za granicą, jaki kierunek warto wybrać oraz jakich formalności należy dopełnić, by wszystko przebiegło sprawnie, bo w każdym kraju wymagania formalne mogą być nieco inne.
Koszt organizacji ślubu za granicą to wydatek, który zaczyna się od 9 tys. zł w górę. Wszystko zależy od tego, jakie miejsce wybierzecie, na jakie atrakcje się zdecydujecie oraz jak duże przyjęcie planujecie. Aby oszacować koszty organizacji ślubu za granicą, należy wziąć pod uwagę:
- w jakim kraju planujecie ślub
- jakie atrakcje są dla Was istotne, z czego nie chcecie rezygnować
- koszt fotografa lub kamerzysty
- koszt przelotów oraz noclegu dla Was i Waszych gości
- ile dni planujecie zostać w kraju
- opłaty urzędowe, które obowiązują w danym kraju
Odkąd śluby za granicą stały się bardziej popularne, można zauważyć, że są miejsca, które Państwo Młodzi wybierają zdecydowanie częściej niż inne. Jeśli więc planujecie zagraniczny ślub, ale nie zdecydowaliście jeszcze, gdzie chcielibyście powiedzieć sobie TAK, warto zasugerować się wyborami innych. Ze względu na popularność, organizacja ślubu w tych miejscach może być nieco łatwiejsza, bo wielu konsultantów ślubnych wyspecjalizowało się właśnie w obsłudze takich wydarzeń. Najpopularniejsze zagraniczne miejsca na ślub to:
- Santorini
- Zakhyntos
- Kreta
- Ateny
- Rodos
- Madera
- Mykonos
- Cypr
- Wenecja
- Majorka
- Dominikana
- Bahamy
- Seszele
- Aruba
- Malediwy
- Hawaje
Najpopularniejszym wyborem jeśli chodzi o śluby plenerowe od lat niezmiennie cieszą się plaże. Nie ma chyba nic piękniejszego niż wypowiadanie słów przysięgi wśród najbliższych, w otoczeniu szumu fal, na plaży skąpanej w popołudniowym słońcu. Dla wielu par taka sceneria jest spełnieniem wszystkich marzeń, a zdjęcia z takiej uroczystości są zazwyczaj wyjątkowo piękne! Jeśli i Wam marzy się właśnie taki ślub, warto postawić na egzotyczne kierunki, takie jak Dominikana, czy Seszele, ale ślub na plaży możecie wziąć również w Europie – włoskie plaże będą do tego naprawdę doskonałe! Jeżeli jednak ślub na plaży nie jest dla Was, śmiało możecie postawić na nieco bardziej oryginalną scenerię i zorganizować ślub plenerowy w toskańskim zamku, czy nawet…w Laponii. Ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia.
Chociaż organizacja ślubu za granicą nie jest tak skomplikowana jak mogłoby się to wydawać, warto pamiętać, że zarówno w Polsce, jak i za granicą, żeby zalegalizować związek, należy dopełnić formalności. Dlatego biorąc ślub za granicą, warto już wcześniej zorientować się, jakie dokumenty będą Wam potrzebne.
Podstawowe dokumenty, które musicie mieć ze sobą to:
- akt urodzenia każdej z osób, które chcą zawrzeć małżeństwo;
- zaświadczenie potwierdzające, że nie istnieją przeciwwskazania do zawarcia związku małżeńskiego
- w przypadku wcześniejszego małżeństwa któregoś z partnerów, potwierdzenie ustania małżeństwa: skrócony akt zgonu, orzeczenie o rozwodzie;
- ważny dokument tożsamości: paszport lub dowód osobisty;
Pamiętajcie, że wszystkie dokumenty powinny być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego, a w większości przypadków powinny posiadać również dołączoną pieczęć apostille.